Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast

Program „Dostępne mieszkanie”

Program „Dostępne mieszkanie”

Powiat Lęborski przystąpił do realizacji programu „Samodzielność – Aktywność – Mobilność” Dostępne mieszkanie finansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Realizatorem programu jest Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lęborku. 

Celem programu jest wzrost niezależności beneficjentów oraz ułatwienie aktywności zawodowej i społecznej poprzez zapewnienie mieszkania wolnego od barier architektonicznych. Dofinansowanie obejmować będzie koszty zmiany niedostępnego mieszkania.

Z dofinansowania będą mogły skorzystać osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności poruszających się na wózku inwalidzkim, które nie ukończyły 65 roku życia.

Dofinansowanie:

Wysokość dofinansowania stanowi różnicę pomiędzy ceną mieszkania nabywanego i sprzedawanego, nie może być jednak większa niż równowartość iloczynu 15 m2 i wartości średniego wskaźnika przeliczeniowego kosztu odtworzenia 1 m2 powierzchni użytkowej budynków mieszkalnych, ogłaszanej przez Bank Gospodarstwa Krajowego w programie „Mieszkanie na Start” na dany kwartał, w którym nabywane jest mieszkanie, obowiązującej dla lokalizacji mieszkania nabywanego. 

https://www.bgk.pl/bip/informacja-kwartalna-o-wysokosci-sredniego-wskaznika-przeliczeniowego-kosztu-odtworzenia-1m2-powierzchni-uzytkowej-budynkow-mieszkalnych-93/

 

Wnioski o dofinansowanie są rejestrowane i obsługiwane wyłącznie w formie elektronicznej w ramach systemu obsługi wsparcia SOW https://sow.pfron.org.pl/ 

Szczegółowe informacje o programie znajdują się na stronie PFRON:

 https://www.pfron.org.pl/o-funduszu/programy-i-zadania-pfron/programy-i-zadania-real/dostepne-mieszkanie/

Zegar

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Imieniny