Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast

oferta dla osób usamodzielnianych i modzieży

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lęborku zachęca młodzież z rodzin zastępczych i placowek oraz osoby usamodzielniane do korzystania z oferty 
Regionalnego Centrum Młodzieży w Lęborku - naszego projektowego partnera
Regioalne Centrum Młodzieży ramach swojej działalność prowadzi szereg działań.
 
Priorytetowym działaniem RCM jest prowadzenie Wehikułu Usamodzielniania, który prowadzą konsultantki w środy 2 razy w miesiącu i trwa min. 4 godziny.
Obecnie jest to realizacja indywidualnej ścieżki reintegracji przez uczestników projektu pt. „Centrum Usług Społecznych w powiecie lęborskim” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, projekt realizowany w ramach Osi Priorytetowej: 06 Integracja Działania: 06.02 Usługi społeczne Poddziałania: 06.02.02 Rozwój usług społecznych, którego organem prowadzącym jest Powiat Lęborski.
 
Nastąpiło zatrudnienie psychologa dla uczestników, swoje dyżury pełni również mentor który, jest wsparciem dla uczestników pomagając im przezwyciężać bariery i trudności.
Mamy doradcę zawodowego – jego zadaniem jest współutworzenie ścieżki reintegracji uczestników oraz pomoc w wyborze kierunku kwalifikacji.
Działa Pakiet usamodzielnienia (kontrakt Robinsona) - każdy ma możliwość pracy społecznej na rzecz innych (np. dom dziecka, DPS, schronisko itp.). Po przepracowaniu 100 godz. ma możliwość wybrania sobie kursu/szkolenia lub sprzętu, który przeznaczą na swój rozwój zawodowy lub edukacyjny.
 
Prowadzimy „Inicjatywy społeczne” – mini granty, gdzie po 2 uczestników będzie miało możliwość napisania wniosku na kwotę 1000 zł na rzecz lokalnej społeczności. Koordynator wolontariatu przeprowadzi dla tych osób szkolenie z zarządzania proj., rozliczania itp. oraz obejmie wsparciem na wszystkich etapach realizacji projektu.
 
Nie zapominamy też o integracji naszych uczestników (np. rajd, kino, teatr itp.) oraz 2 razy w roku istnieje możliwość wyjazdów rekreacyjno-edukacyjnych na zimowe i letnie warsztaty usamodzielnienia organizowane przez Fundację Robinson Crusoe.
 
Stacja Kultura (I piętro)
ul. Dworcowa 8
84-300 Lębork
Osoby kontaktowe: Marzena Engel - tel. 507742970

Zegar

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

Imieniny