Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast

Program korekcyjno - edukacyjny dla osób stosujących przemoc w rodzinie - nabór

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lęborku zaprasza osoby zainteresowane do zgłaszania się do programu korekcyjno - edukacyjnego dla osób stosujących przemoc w rodzinie. Adresatami programu są osoby stosujące przemoc w trakcie trwania procedury Niebieskiej Karty, osoby kierowane przez instytucje i organizacje oraz wszystkie, które chciałyby pracować nad swoimi emocjami i konstruktywnymi relacjami z ludźmi. Celem programu jest zmiana zachowań i postaw osób stosujących przemoc, co w rezultacie wpłynie na zahamowanie przemocy w rodzinie.

Realizacja Programu będzie się odbywać w okresie w I kwartale 2023 roku według następującego harmonogramu:

  • do dnia 15 marca br. roku - nabór uczestników programu (składanie deklaracji),
  • od 1 marca br. - realizacja działań Programu (spotkania indywidualne i grupowe).

Kandydaci do udziału w programie mogą zgłaszać się osobiście z własnej inicjatywy, mogą zostać skierowani przez pracowników socjalnych, członków grup roboczych lub zespołów interdyscyplinarnych ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie, dzielnicowych Policji, kuratorów sądowych, Prokuraturę. Pierwsze spotkanie będzie miało charakter kwalifikacji do uczestnictwa poprzez indywidualne spotkanie z prowadzącym grupę. Kolejne działania będą realizowane w formie grupowych spotkań.

Uczestnictwo w Powiatowym programie oddziaływań korekcyjno - edukacyjnych dla osób stosujących przemoc w rodzinie jest bezpłatne i kończy się wydaniem zaświadczenia o jego ukończeniu, w sytuacji stwierdzenia 80% frekwencji na zajęciach.

Deklaracje udziału w programie wydaje i przyjmuje: Pani Małgorzata Jarosz, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lęborku ul. Czołgistów 5 84-300 Lębork, pok. 233, tel. 59 86 28 106 wew. 21 e-mail: pcpr@pcprlebork.pl.

 

 

Zegar

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

Imieniny