Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast

Nabór do Programu korekcyjno - edukacyjnego dla osób stosujących przemoc w rodzinie

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lęborku informuje, że jest realizatorem Programu korekcyjno - edukacyjnego dla osób stosujących przemoc domową w powiecie lęborskim. Program ma na celu w szczególności powstrzymanie osoby stosującej przemoc domową przed dalszym stosowaniem przemocy oraz rozwijanie umiejętności samokontroli i rozwiązywania problemów bez stosowania przemocy.

Adresatami programu są dorosłe osoby stosujące przemoc domową, zarówno kobiety jak i mężczyźni. W programie mogą m.in. brać udział:

  • osoby skazane za czyny związane ze stosowaniem przemocy domowej, wobec których Sąd warunkowo zawiesił wykonanie kary, zobowiązując ich do uczestnictwa w programie,
  • osoby, które stosują przemoc domową, kierowane przez Zespół Interdyscyplinarny
    na wniosek grupy diagnostyczno – pomocowej,
  • rodzice, którzy mają ograniczoną władzę rodzicielską lub są jej pozbawieni w wyniku zaniedbań i niewypełniania funkcji rodzicielskich,
  • osoby, które z własnej inicjatywy zgłoszą się do uczestnictwa w programie lub zostaną zmotywowane przez instytucje wspierające rodzinę,
  • członkowie rodzin, wobec których została wszczęta procedura „Niebieska Karta”.

Uczestnikami programu mogą być osoby uzależnione od alkoholu lub innych substancji psychoaktywnych po zakończonym programie psychoterapii uzależnień. Do programu nie kwalifikują się osoby chore psychicznie, osoby z poważnymi zaburzeniami osobowości.

Zajęcia programu korekcyjno - edukacyjnego dla osób stosujących przemoc domową odbywają się w małych grupach 8-15 osób, w formie konsultacji indywidualnych i spotkań grupowych. Udział w programie jest bezpłatny i kończy się wydaniem zaświadczenia o jego programu dla osób, które osiągną co najmniej 80% frekwencję na zajęciach.

W 2024 roku planujemy realizację ww. programu według następującego harmonogramu:

  • od dnia 1 sierpnia do 15 września 2024 roku - konsultacje indywidualne
  • od września do grudnia 2024 roku - spotkania grupowe programu.

Program realizowany będzie w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Lęborku przy ul. Stefana Okrzei 15.

Dostępność uczestnictwa w programie korekcyjno - edukacyjnym będzie zapewniona przez cały rok, poprzez utrzymywanie kontaktu z osobami kierowanymi do programu do czasu zebrania grupy, kierowanie do podmiotów realizujących programy na terenie innych Powiatów.

Deklaracje udziału w programie można składać w siedzibie naszej jednostki w pokoju 108.

Bliższych informacji dotyczących realizacji programu udziela pracownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Lęborku - Pani Małgorzata Jarosz - Kozioł, ul. Stefana Okrzei 15 84-300 Lębork, pok. 108, tel. 59/842 17 71 wew. 21 e-mail: pcpr@pcprlebork.pl.

 

 

Nie odnaleziono wydarzeń w wybranym okresie.

Zegar

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31